O firmie

Firma Velox powstała w roku 1989 i ma dużo doświadczenia. Wśród klientow firmy: Dellner Couplers, Phillips Lighting Poland S.A., Hydrauvision B.V., KGHM Polska Miedź SA, Samsung Electronics Polska SA; PGE Polska Grupa Energetyczna SA; Philip Morris International w Polsce i wielu innych.

Firma Velox oferuje klientom szeroki zakres usług w dziedzinie mechaniki maszyn. Produkujemy urządzenia, zarówno według dostarczonej dokumentacji technicznej, jak i prototypowe. Jesteśmy szczególnie znani i cenieni za wykonywane przez nas maszyny hydrauliczne i pneumatyczne (np. przyrządy do gięcia drutu czy wały napędowe). Ale zajmujemy się także produkcją pojedynczych części – jesteśmy w stanie odtworzyć potrzebny element na podstawie starego lub uszkodzonego odpowiednika, wykonujemy też części nietypowe.

Specjalnością firmy jest precyzyjna obróbka skrawaniem metali oraz tworzyw sztucznych. Proponujemy obróbkę konwencjonalną lub sterowaną komputerowo CNC. Posiadamy bogato rozwinięty park maszynowy z kilkunastoma obrabiarkami, w tym nowoczesne 4-osiowe centra obróbcze. Powierzone nam zadania realizujemy terminowo i zgodnie z zamówieniem, a szczególną wagę przykładamy do jakości, dokładności i estetyki wykonania. Zapewniamy doradztwo techniczne, a na życzenie dołączamy karty pomiarowe.